Carboxytherapy header 2 01

Pod wpływem wstrzykniętego dwutlenku węgla dochodzi do natychmiastowego rozszerzenia naczyń krwionośnych, zwiększenia przepływu krwi, a tym samym do lepszego dotlenienia i odżywienia obszaru poddanego zabiegowi. Podany bezpośrednio do tkanki CO2reaguje z zawartą w niej wodą, czego produktem jest kwas węglowy, który następnie rozkładany jest do jonu wodorowęglanowego i kationu wodoru za pomocą enzymu – anhydrazy węglanowej. Efektem tej reakcji jest zakwaszenie okolicy zabiegowej, dzięki czemu krew bardzo chętnie przekazuje zawarty w erytrocytach tlen.

Co więcej, dwutlenek węgla powoduje również powstawanie „dobroczynnego” stanu zapalnego w skórze właściwej, a tym samym stymuluje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu i włókien elastynowych.

Karboksyterapia przyczynia się do:

- zwiększenie przepływu krwi;

- zwiększenie tlenu i składników odżywczych;

- poprawa mikrokrążenia;

- odnowa komórkowa;

- aktywacja procesów dotleniania tkanek;

- zwiększenie naturalnych czynników wzrostu m.in. VEGF – czynnik wzrostu śródbłonka naczyniowego.

VEGF – to grupa białek biorących udział w tworzeniu sieci naczyń krwionośnych embrionu oraz angiogenezie, czyli

nowotworzeniu naczyń włosowatych w tkankach.

Dwutlenek węgla nie ma szkodliwego działania na ludzki organizm, jest produkowany przez nasze komórki w wyniku

spalania tlenu oraz wydalany w całości przez nasze płuca w sposób naturalny, czyli jako produkt końcowy wymiany

gazowej. Jednym słowem można określić go wysoce obojętnym, neutralnym czynnikiem terapeutycznym dla ludzkiego

organizmu.

NA CZYM POLEGA ZABIEG REDUKCJI CIENI, WORKÓW POD OCZAMI ?

-Jest wiele czynników odpowiedzialnych za nieprawidłową pracę sieci naczyń krwionośnych, jedną z nich jest dysfunkcja układu krążenia krwi w okolicy dolnej powieki powodująca wystąpienie ciemnych i nieestetycznych cieni pod oczami.

-Zatłoczone kapilary powodują, iż przepływ krwi zwalnia, gromadząc się w danym obszarze. Cienka skóra dolnej powieki ukazuje to jako ciemne, niebieskawe cienie pod oczami.

-Dotlenienie tych obszarów skóry uaktywnia komórki oraz prowadzi do powstania nowych sieci naczyń włosowatych oraz uaktywnienia już istniejące, a co za tym idzie skóra staje się widocznie młodsza, zdrowsza i świeższa.

-Mikrokrążenie zostaje przywrócone i pobudzone, dzięki czemu krew jest odprowadzana z leczonego obszaru, a w efekcie cienie pod oczami zostają zredukowane.

-Po serii zabiegów, skóra odzyskuje zdrowy odcień i bardziej świetlisty wygląd, a efekty mogą utrzymać się do kilku miesięcy.

Cena zabiegu; 80zł

 NA CZYM POLEGA ZABIEG REDUKCJI CELLULITU ?

-Na powstawanie cellulitu szczególnie narażone są kobiety, ze względu na specyficzną strukturę tkanki tłuszczowej z cienkimi przegrodami tkanki łącznej ułożonymi prostopadle do powierzchni skóry, nie zaś skośnie, jak u mężczyzn.

-Cellulit stanowi problem o wieloczynnikowym podłożu, do nasilenia schorzenia przyczyniają się m.in. zmiany naczyniowe, upośledzenie układu limfatycznego i krążenia, nadwaga i niewłaściwa dieta.

-Karboksyterapia jest jedyną metodą wpływającą na wszystkie czynniki odpowiedzialne za powstanie cellulitu. Dzięki kompleksowemu działaniu terapii, jest to najlepszy ze wszystkich dotychczasowych sposobów całkowitej redukcji cellulitu.

-Reakcją skóry na iniekcję dwutlenku węgla jest stan zapalny, dzięki któremu następuje stymulacja produkcji elastyny i kolagenu. Remodeling skóry rozpoczyna się od pierwszego zabiegu, włókna kolagenowe ulęgają skurczeniu, mikrokrążenie ulega poprawie lub wznowieniu, następuje odbudowa i odżywienie komórek, a skóra zostaje wygładzona i sprężysta.

-Podanie Co2 jest interpretowane przez organizm jako niedotlenienie i reaguje zwiększonym przepływem krwi w leczonym miejscu, tworząc nowe, drobne naczynia krwionośne co zapewnia wzrost ilości tlenu i czynników odżywczych w miejscu poddanym terapii.

-Poprawa krążenia i odżywienia tkanki powoduje, że komórki lepiej się regenerują. Następuje stymulowana produkcja kolagenu oraz poprawia się retencja wody, a co za tym idzie zmniejszają się obrzęki.

-Karboksyterapia ukierunkowana jest na poprawę fizjologii skóry, dlatego osiąga spektakularne efekty w redukcji cellulitu.

Cena zabiegu; 100-150zł 

NA CZYM POLEGA ZABIEG REDUKCJI ZWIOTCZENIA SKÓRY ?

-Zwiotczenie skóry spowodowane jest uszkodzeniem włókien kolagenowych i elastyny, oraz czynników zewnętrznych potęguje ten problem. Należą do nich zaburzenia hormonalne, gwałtowne odchudzanie, korzystanie z solarium oraz długie i częste korzystanie ze słońca, narażenie na stres, uwarunkowania genetyczne, palenie papierosów, nadużywanie alkoholu, niewłaściwe odżywianie.

-Utrata elastyczności jest naturalnym procesem starzenia się skóry, z którym zabieg karboksyterapii przynosi doskonałe efekty zarówno w rewitalizacji trudno dostępnych miejsc jak brzuch i ramiona.

-Zabieg karboksyterapii stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, zwiększa przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych oraz poprawia lokalne mikrokrążenie i odnowę komórkową.

-Po skończonej serii rozpoczyna się przebudowa skóry, powodująca skurczenie się włókien kolagenowych, wpływająca ostatecznie na jakość, jędrność i sprężystość skóry.

-Przez 7 dni po zabiegu karboksyterapii istnieje wzmożona cyrkulacja tlenu w miejscach aplikacji. Mikrokrążenie zostaje przywrócone i pobudzone.

Cena zabiegu; 100-150zł

 NA CZYM POLEGA ZABIEG REDUKCJI TKANKI TŁUSZCZOWEJ ?

-Zabiegi karboksyterapii wskazane są przede wszystkim tym, u których otłuszczenia występują nierównomiernie na powierzchni ciała, w okolicach boczków, ud, kolan, pośladków, ramion, brzucha.

-Iniekcja dwutlenku węgla prowadzi do wymodelowania sylwetki oraz redukcji zlokalizowanej tkanki tłuszczowej. Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na aplikację CO2.

-Karboksyterapia osłabia komórki tłuszczowe urazem ciśnieniowym w trakcie podawania gazu. Dwutlenek węgla w organizmie częściowo przekształca się w kwas węglowy, który mechanicznie uszkadza i rozpuszcza komórki tłuszczowe.

-Pod wpływem iniekcji CO2 w organizmie dochodzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych w obszarze, gdzie jest aplikowany, tym samym dochodzi do zwiększonego dotlenienia warstw skóry i zniszczenia ścian adipocytów magazynujących tłuszcze.

-Zabieg karboksyterapii zwiększa możliwość lipolizy czyli rozkładu hydrolitycznego trójglicerydów w tkance tłuszczowej. Rozkład ten prowadzi do powstania kwasów tłuszczowych i glicerolu, te z kolei uwolnione są do krwiobiegu i wychwytywane przez większość tkanek (z wyłączeniem mózgu i erytrocytów). Następnie są estryfikowane do acylogliceroli lub utleniane, jako główne źródło energetyczne do dwutlenku węgla i wody.

-Terapia dwutlenkiem węgla przynosi spektakularne efekty, ponieważ skoncentrowana jest bezpośrednio na problematycznym obszarze gdzie zdeponowany jest nadmiar tkanki tłuszczowej.

-Ponadto w wyniku iniekcji dochodzi do zwiększenia metabolizmu (podwyższenie temperatury tkanki tłuszczowej) i utworzenia nowych naczyń krwionośnych.

-Pod wpływem CO2 wzmożony zostaje drenaż limfatyczny i cyrkulacja tlenu w leczonym obszarze, co w konsekwencji po zakończonej serii zabiegów prowadzi do wymodelowania sylwetki i redukcji lokalnych złogów tłuszczowych.

Cena zabiegu; 100-150zł

NA CZYM POLEGA ZABIEG BIOREWITALIZACJI ?

-Podczas iniekcji dwutlenkiem węgla celowo i świadomie „wywoływany” jest stan zapalny (pożądana i prawidłowa reakcja), który stymuluje uwalnianie przez skórę czynników wzrostu (VEGF) i pobudza aktywność fibroblastów do produkcji elastyny i kolagenu nawet o 40%.

-Przebudowa skóry rozpoczyna się już od pierwszego zabiegu, nowopowstałe włókna kolagenowe są równolegle oraz ciasno utkane, a w efekcie skóra ulega wygładzeniu i uelastycznieniu.

-Wskazaniem do zabiegu jest brak elastyczności, jędrności, dotlenienia, pierwsze oznaki starzenia, drobne zmarszczki, ogólna poprawa kondycji skóry twarzy, szyi i dekoltu, dłoni (rewitalizacja).

-Po skończonej serii widoczne jest wzmocnienie napięcia skóry opadającego podbródka lub szyi, pogrubienie skóry właściwej oraz zmniejszenie ilości drobnych zmarszczek. Efekt ostateczny widoczny jest po około 4 – 5 tygodni od zakończonej serii.

 Cena zabiegu; 150zł

NA CZYM POLEGA ZABIEG REDUKCJI BLIZN I ROZSTĘPÓW ?

-Eliminacja rozstępów i blizn jest trwała, a pierwszy efekt widoczny jest już po jednym zabiegu.

-Redukując rozstępy nie ma znaczenia fototyp skóry oraz pora roku (możliwość wykonywania również latem). Terapia nie wymaga także okresu rekonwalescencji, pacjent po skończonym zabiegu powraca do normalnego trybu życia.

-W przypadku rozstępów i blizn, za sprawą działalności dwutlenku węgla podanego śródskórnie bezpośrednio w obszar zabiegowy zachodzi synteza kolagenu i elastyny, spowodowana wzmożonym przepływem krwi bogatej w tlen i substancje odżywcze.

-Proces usuwania blizn i rozstępów zachodzi stopniowo, skóra regeneruje się wraz z kolejnymi sesjami. Dwutlenek węgla aplikowany jest pod warstwę powierzchniowa blizny/rozstępu, powoduje poszerzenie kapilar, co ułatwia przepływ krwi. Układ krążenia interpretuje napływ CO2 jako deficyt tlenu, który w wzmożonych ilościach dostarczany jest do leczonego obszaru wraz z krwią, dzięki czemu zwiększeniu ulega cyrkulacja krwiobiegu.

-Blizny są nieestetycznym powikłaniem po niektórych chorobach czy zabiegach chirurgicznych. Powstaje ona w wyniku nieprawidłowej odbudowy skóry właściwej, kiedy to jest ona zastępowana niepożądaną tkanką łączną włóknistą.

Cena zabiegu; 50-100zł

NA CZYM POLEGA ZABIEG NA WYPADANIE WŁOSÓW?

-Po iniekcji gazu CO2 w obszarze owłosionej skóry głowy za pomocą igły o specjalnej średnicy pojawiają się drobne uwypuklenia. Jest to objaw migracji dwutlenku węgla w obszarze mieszków włosowych. Wyniosłości wchłaniają się w ciągu kilku minut.

-Infuzja CO2 w skórze głowy przyspiesza krążenia krwi. Jest to wynik zwiększonego ciśnienia w kapilarkach krwionośnych. Proces ten nazywa się rewaskularyzacją, czyli poszerzeniem i udrożnieniem zwężonych naczyń.

-Kolejny proces, który wynika z tworzenia depozytów dwutlenku węgla w tkankach to neowaskularyzacja, czyli tworzenie przez organizm zupełnie nowych naczyń krwionośnych. Oba procesy zapewniają dotlenienie obszaru zabiegowego oraz zwiększenie wchłaniania się czynników aktywujących podziały komórkowe, które to zapewniają wzrost włosów.

-Takie zwiększone uwalnianie tlenu w skórze poddanej zabiegowi wynika z efektu Bohra. To znaczy, że hemoglobina ma większe powinowactwo do CO2, w momencie gdy jego stężenie rośnie.

Cena zabiegu; 100zł

Odwiedź nas

Oferta dla firm

Oferta miesiąca

 

Skontaktuj się z nami

  • Telefon: 793 033 978
  • Email: karolina@piekniejsza.info
  • Facebook: Piękniejsza
  • WWW: piekniejsza.info
  • Adres: Kurowice, ul. Pabianicka 6